Komunikat dla mieszkańców w sprawie dokarmiania dzikich zwierząt

Strona głównaWiadomościNowościKomunikat dla mieszkańców w sprawie dokarmiania dzikich zwierząt

Gmina Ustrzyki Dolne apeluje do mieszkańców, aby nie dokarmiać dzikich zwierząt i przypomina jakie konsekwencje może nieść takie zachowanie. Zwierzęta znajdują w granicach miasta dogodne warunki bytowe, co związane jest z niewłaściwym zachowaniem ludzi np. wyrzucaniem resztek żywności poza kontenery oraz celowym dokarmianiem jeleni podchodzących pod bloki mieszkalne oraz prywatne posesje.

Zwierzę karmione przez człowieka zatraca naturalną umiejętność poszukiwania pożywienia, przez co staje się łatwiejszym celem dla innych drapieżników. Robią się słabsze i źle znoszą trudne warunki klimatyczne, a regularnie dokarmiane, przestają bać się ludzi. Spłoszone mogą nieumyślnie zaatakować i zranić człowieka. Dużym zagrożeniem są również kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt.

W związku z powyższym, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zwierząt, Gmina Ustrzyki Dolne zwraca się z prośbą o zaprzestanie dokarmiania dzikich zwierząt oraz o wyrzucanie resztek jedzenia do pojemników na odpady, zamykanie pojemników na odpady i dbanie o utrzymanie miejsc składowania odpadów we właściwym stanie sanitarnym.

Apelujemy zatem o niedokarmianie zwierząt, mając na uwadze przede wszystkim nasze bezpieczeństwo, zdrowie a także wygląd naszego miasta. O czystość i porządek musimy dbać wszyscy.

 

Więcej artykułów ―