Jak segregować szkło

Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Drzewiarz” w Ustrzykach Dolnych przypomina, że worki, stłuczone talerze, kubki, doniczki, lustra, a nawet płyty ceramiczne to nie jest szkło, które nadaje się do ponownego wykorzystania, a mimo to nadal często ląduje w zielonych pojemnikach, w związku z tym apelujemy, by wyrzucać tam tylko słoiki i butelki.

Opakowań szklanych absolutnie nie trzeba myć. Na dalszym etapie segregacji są one mechanicznie czyszczone. Muszą być natomiast przed wyrzuceniem opróżnione z zawartości.

Zakrętka czy etykieta na szklanym opakowaniu nie jest problemem, ale nie wolno wrzucać reklamówek do zielonego pojemnika !!!

Dlatego najprościej mówiąc: wszystko, co nie jest butelką i słoikiem, nie powinno się znaleźć w zielonym pojemniku.

Przypominamy, że brak lub zła segregacja może skutkować obciążeniem wszystkich mieszkańców kosztami jak za odpady niesegregowane!

————————————————–

Zgodnie z Uchwałą Nr LIII/684/22 Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z dnia 20 kwietnia 2022 r. :

  • aktualna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny, wynosi 29,00 zł za miesiąc.
  • stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, wynosi 87,00 zł za miesiąc.

 

Więcej artykułów ―